Blog

DUHA UVNITŘ

Zde s vámi sdílím, co se mi honí hlavou… klubko myšlenek, postřehů a inspirace k zamyšlení…

NA OŠETŘENÍ S DÍTĚTEM...

Samozřejmě, že pokud ta možnost je, největší labůůůžo je jít na kraniosakrální ošetření sama.. Ale někdy to prostě nejde.

A víte co? Jsem s tím úplně v pohodě.

Mám děti moc ráda, sama mám rovnou čtyři. Tak jsem PROSTOR zařídila tak, aby byl k dětem přátelský. Mám tady dětské knížky, pastelky, papíry, duhu, krabici lega, plyšáky včetně mého terapeutického lenochoda, kterému se čichá k zadku – má v něm levanduli, pacholek. Také tu je pár autíček. Pravda je, že kdykoliv sem zamíří mé vlastní děti, část hraček odnesou zpět domů… a tak je zde pokaždé něco trochu jiného.

Během ošetření se často stane zázrak.. dítě se uklidní a celou dobu o něm prakticky nevíme. Maminka si odpočine, načerpá energii a sílu do dalších dnů a potomek si v klidu pohraje.
Také jste si všimli, že děti nejvíc „zlobí“ ve chvíli, kdy se nám to nejméně hodí? Když jsme hodně unavení, bolí nás hlava, máme moc práce a starostí nebo PMS? Možná tohle je esencí toho zázraku, co vidím v ošetřovně.
Jakmile se zklidní máma, dítě je jako anděl.. a platí to nejen tam. Ze své – za pár dní 15ti leté – zkušenosti s mateřstvím jsem vypozorovala, že ona slavná věta „spokojená máma – spokojené děti“ je hluboce, opravdu hluboce pravdivá. Ať už nás to štve jakkoliv… 😃 a rozšířila bych to dokonce i na dovětek – spokojená máma – spokojené děti – spokojený táta.
Jak to vidíte vy?
Mám teď díky tomu, že i naše nejmladší dítě nastoupilo do školky, prostor pro nové klienty a ráda vás v PROSTORU, který je v Kralupech nad Vltavou ve druhém patře v Řípu, přivítám. A můžete přijít i s dětmi 🙂.
 
Březen 2023

O STÍNECH...

18.10.2022
Naše Stella teď chce každý den před spaním prohlížet fotky, na kterých se prochází po pláži a její chodidla omývá moře.
Lásku k moři má v krvi tak, jako já…
Ale dnes jsem si všimla něčeho jiného. Vidíte to? Stín, který jde spolu s ní. Tak ostrý a tmavý právě díky tomu, že na ni svítí polední slunce. To nejostřejší.
Každý z nás ho máme. Svůj stín. Je to náš věrný společník. Čím jasnější světlo nás ozáří, tím jasněji je vidět i on. Má ohraničený prostor, své přesně dané hranice. Není pochyb, kde končí a kde začíná.
Mám ten svůj moc ráda. Zkoumám ho. Ten, co mi ukazuje slunce. I ten, co mám v duši. Čím víc znám sama sebe spolu s mými stíny, tím průzračnější moře ve mě je. A tím láskyplněji jsem sebe-vědomější.
Proces sebepoznání je někdy bolestivý. Ale stojí za to.
 
Jak to máte vy? Znáte své stíny? Nebo radši děláte, že nejsou? I to je v pohodě. Jste na ně zvědaví? Dejte vědět ❤️.
 

O PROSTORU...

Jak to vypadá tam, kde dělám terapie, koučing a workshopy? Takhle ❤️. Vítejte!
 
Najdete mne v samém centru Kralup nad Vltavou, kde jsem díky PROSTORU v posledních měsících konečně pořádně zakořenila. Je to paradox. V Kralupech žiji už asi osm let. Ale až teď, s budováním svého pracovního prostoru, jsem zde doopravdy zakořenila. Už nejezdím za prací do Prahy. Vytvořila jsem si svou vlastní tady v Kralupech. A miluju to tu. Můj PROSTOR je v Nerudově ulici, pár kroků od pošty, ve druhém patře budovy OC Říp, ve které se nachází moje nejoblíbenější potraviny. Seženete tam vše, a to v totálně fascinujícím výběru. I ti, kdo za mnou jezdí z Prahy, jsou paf. Hned za dveřmi, kterými vlezete dovnitř, je boží bistro Sopka. S těma nejkřupavějšími hranolkami ever. Mňam. 
 
Abyste našli mne, je potřeba po schodech vystoupat až úplně nahoru, do druhého patra. Nad schody se dáte doleva a tam je malá, úzká ulička. Přímo naproti vstupu do chodbičky, na konci, jsou dveře s číslicí 12. A tam to je… otevřete dveře a vstoupíte do klidné místnosti plné světla. Zařídila jsem ji tak, abyste se tam cítili v bezpečí a v klidu. Je to prostor, který potřebuje každý z nás. Místo, kde se můžeme v klidu pořádně nadechnout a na chvíli odložit ze zad batoh plný starostí, bolestí, traumat, strachu a úzkostí. Jsou v něm květiny, koberec z Mallorky, svíčky, difuzér pro aromaterapii, bylinkové i jiné čaje, gauč, několik křesel a hlavně neskutečně pohodlné lehátko na kraniosakrální terapii. Och.. je to učiněný balzám pro duši i tělo. Přijďte.. 
 
A já PROSTORu úplně propadla. Kdykoliv tu jsem, nechce se mi odcházet 😊. Miluju to tady. A je pro mne velkou radostí a ctí, že se tu cítíte mile i vy, kdož ke mne přijdete na terapii. A že se vracíte. DĚKUJU ❤️.

ČASTO TO NENÍ TAK, JAK SE ZDÁ...

Tohle místo (jedno z mých nejoblíbenějších na Madeiře) je na první pohled dokonalé. Jen se na to podívejte.
 
Nádherná souhra světla, architektury a života.
 
Věřili byste tomu, že právě uprostřed je mříž, za kterou je něco jako sklep? A v něm tmavá, neuspořádaná dílna plná věcí?
 
A možná právě ona tomu dává punc opravdovosti ❤️. Není za zdí, ani za dveřmi. Je jen za mříží… obnažená, ale zároveň chráněná. A je přímo ve středu 🎯.
 
Věci často nejsou tak, jak se na první pohled zdá. Někdy stojí za hlubší prozkoumání. Někdy to, co je podstatné, máme přímo před očima a nevidíme to 👀.
 
A možná právě tahle temná místa jsou tou kapkou, která zažehne laskavost v nás 🤌.
 
 
Oči otevřené a srdce plné zvědavosti vám přeje
Kateřina
 

10 + 1 DŮVOD K OBJÍMÁNÍ

Dnes, 21.ledna, je Mezinárodní den objímání. Ooooo tento den kéž by byl každý den 🙏. Objímejme se navzájem co nejčastěji a co nejvroucněji… proč?
 
Protože objímání:
1. je velmi příjemné
2. uklidňuje a snižuje stres a vyčerpání
3. léčí nás na všech úrovních
4. dodává pocit bezpečí a lásky
5. prohlubuje vztah s tím, koho se obejmete
6. zvyšuje odolnost proti nemocem
7. dělá nás šťastnějšími a vyrovnanějšími
8. zlepšuje náladu
9. nabíjí nás energií a chutí do života
10. zvyšuje sebe-vědomí a sebe-hodnotu
+
11. objímání snižuje utrpení v životě člověka.. stejně jako kraniosakrální terapie ❤️
 
Mám pro vás takový návrh… až příště obejmete milovanou osobu, zůstaňte v objetí delší dobu. Zavřete oči a prociťte celou svou bytostí to, co v tu chvíli prožíváte. Uvědomte si: co cítíte? Co slyšíte? Co vnímáte? Kde ve vašem těle to je? Jaké to je? Zavřete oči a několikrát se v objetí zhluboka a vědomě nadechněte… taaak….
Jaké to bylo?
 
Vaše Kateřina