O mně

Jdu svou cestou...

NĚKTERÁ SUCHÁ FAKTA O MÉM VZDĚLÁNÍ

2023 – Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii, International Institute for Craniosacral Balancing® ICSB; Bhadrena Tschumi, MA, BCST, RCST®; Kavi Alessandro Gemin, Osteopath, BCST, RCST® – dva semináře

2022 – Kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky, Radek Neškrabal

2018-2019 Koučink jako umění; výcvik pro profesionální kouče, Magdalena Vokáčová

2003 – 2009 Masarykova univerzita v Brně, Filozofická fakulta, Psychologie, Mgr.

2006 Výcvik v psychologické krizové intervenci, Linka Bezpečí Praha

2001 – 2006 Univerzita Hradec Králové, Pedagogická fakulta, Sociální pedagogika se zaměřením na Etopedii, Mgr.

1998 – 2001 Gymnázium Ivana Olbrachta, Semily

 

Scio me nihil scire. – SÓKRATÉS (ovšem, kdo ví?)  

Když mi bylo asi dvanáct, četla jsem knihu o rodinné psychoterapeutce. Natolik mně terapeutický proces v knize uchvátil, že jsem věděla, co chci v životě dělat.  Mou vášní se stalo studium psychologie, filozofie, celostního pohledu na člověka a toho, jak zvládat život a jeho zkoušky, jak se nořit hlouběji ke své duši a nacházet to, co potřebuje. A tato vášeň poznávat život mne neopustila.

Jsem neskutečně zvědavá a potřebuji věcem přijít na kloub. Zjistila jsem, že čím víc studuji a nořím se do témat, která mne zajímají, tím více mám pocit, že nic nevím. Pokud by tedy mělo něco vystihnout můj pocit, pak je to citát „vím, že nic nevím„. 

Ráda o věcech přemýšlím do hloubky. Dokážu vidět souvislosti tam, kde jiní ne. A díky tomu nejsem často ochotna vyřknout soud, hodnocení či vysvětlení. Protože odstínů šedi, které na světě jsou, je nepočítaně a my nejsme schopni vidět všechny. Není jen černá a bílá. I když ano, možná by to bylo snazší. Ale není. Dále do toho vrhá stín empatie, která mne prorůstá jako houba zem. Často nic není tak, jak to vypadá. Je za tím spousta jiných příběhů, zkušeností, snů, přání, zážitků příjemných i zlých. Takže „pravda“ je pro mne jen něčím v uvozovkách… existuje jen za pohledem každého z nás a jinak ji nejsme schopni nazřít. Raději se soustředím na přítomnost a na to, jak udělat život snesitelnějším, méně bolestivým a radostnějším.

V roce 2019 jsem objevila Kraniosakrální terapii. Jediná věc, které snad lituji je fakt, že se to nestalo dříve. Ale věřím v synchronicitu a to, že to bylo v pravý okamžik. Od té doby ji miluji a nedám na ni dopustit. V prosinci roku 2022 jsem dokončila roční výcvik Kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky u Radka Neškrabala, a od té doby si buduji svou praxi kraniosakrálního terapeuta. Je to cesta dobrodružná a fascinující.

Vážím si každého z vás, kdo přijdete ke mne na lehátko. Je radostí pozorovat změny k lepšímu, ať už se týče vašeho fyzického, či psychického zdraví.. Je to vaše hluboká práce a mne je ctí, moci vás doprovodit. 

Mám takovou představu.. každý z nás neseme na bedrech batoh plný zátěže.. balvanů bolesti, nemocí, traumat.. CST funguje tak, že si batoh sundáte ze zad a během ošetření v něm pár balvanů ubyde. Po terapii si ho zas dáte na záda a jdete dál. S úlevou a lehčím krokem. 

Žiji v Kralupech nad Vltavou a zde mám svou hlavní ošetřovnu. Je to místnost v druhém patře OC Říp. Tvořím pro vás bezpečný prostor plný klidu, světla, květin a přijetí. Je pro mě extrémně důležité, abyste se u mne cítili opravdu v bezpečí a jako v bavlnce. Je důležité mít prostor, kde se člověk může v klidu pořádně nadechnout, odpočinout si a načerpat sílu. Daří se mi to, protože já sama se v PROSTORU cítím skvěle. A vy také.

Jednou za měsíc jezdím pracovat do svých rodných Semil, kterým tímto oplácím to, co do mne vložily v dobách mého dospívání. Je to místo, kde jsem potkala inspirativní osobnosti, které mne velmi obohatily a dodnes mi chybí, i když mnozí z nich už jsou za duhovým mostem.