Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie

Jemná rehabilitační technika, která působí na celou řadu obtíží fyzického i psychického rázu. Pomáhá nastolit harmonii v celku tělo-mysl-duše a řadí se tím tedy mezi celostní metody. Výborně reguluje přetížený nervový systém, ulevuje obtížím pohybového systému, pracuje s traumaty, s obtížemi po úrazech a operacích.

Díky jemnému přístupu ke klientovi je KST velmi vhodná i pro práci s těhotnými ženami, s miminky po porodu, dětmi, dospívajícími i s lidmi vysokého věku.

Ošetření kraniosakrální terapií ovlivňuje mozkomíšní mok obklopující mozek a míchu, pracuje se vzorci napětí v membránách ohraničujících tekutiny, podporuje centrální nervový systém v harmonizaci jeho funkcí, zvyšuje celkové množství energie v těle, uvolňuje napětí měkkých tkání, podporuje hojení poraněných kloubů a obnovení jejich přirozené funkce atd.

Jak ošetření probíhá?

Klient leží oblečen – zpravidla na zádech – na pohodlném lehátku. Má podložená kolena a je přikryt dekou v bezpečí a klidu. Terapeut ošetřuje jemným přítlakem všechny struktury těla. 

Jedna terapie trvá cca 60minut a po jejím absolvování je pro dobrou integraci potřeba zvýšit příjem tekutin a mít spíše volnější režim

Je moc fajn, pokud přijdete oblečeni v něčem pohodlném, aby vás nic neškrtilo a netlačilo a mohli jste se úplně uvolnit. 

Jak často je vhodné chodit na ošetření a co mi to přinese?

Často se zdá ideální frekvence jednou za dva týdny. Někdo ale chodí každý týden, jiný jednou za měsíc i déle. Je to individuální a také záleží na akutnosti trápení, se kterým přicházíte. To znamená, že zpočátku přijdete například každý týden a poté se intervaly mohou prodloužit.

Kromě úlevy od potíží nejrůznějšího druhu KST přináší celkové zlepšení zdravotního stavu jak fyzického, tak duševního. Větší životní pohodu a klid, naladění na sebe samého, vyšší sebe-vědomí a osobní růst. 

Z mého pohledu a mé zkušenosti je nejlepší na kraniosakrální terapii chodit pravidelně jednou za 2 až 4 týdny preventivně pro podporu celkové životní síly a zdraví. Ale i jen jedno jediné ošetření má smysl.

Ceník:

jedno ošetření v délce 60minut………….1000,- Kč

Pokud budete chodit pravidelně, budete u mne mít každou desátou terapii zadarmo jako dárek a můžete se rozhodnout, jestli ji budete chtít využít pro sebe, nebo budete chtít udělat radost někomu dalšímu a mít ji jako dárkový poukaz. 

Dárkový poukaz

Osobně dávám moc ráda dárky a někdy je těžké vybrat, co koupit. Proto jsem se rozhodla nabídnout vám dárkový poukaz na ošetření. Protože takový dárek má hned několik výhod… nebude na něj doma padat prach, nemusíte mít starost s velikostí a s tím, jestli se bude líbit. A v dnešní uspěchané době darovat hodinu klidu a péče a zároveň podpořit zdraví obdarovaného je snad to nejlepší, co můžete darovat..  

Každý z mých dárkových poukazů je mnou osobně namalován a napsán, lze na něj dát i osobní přání či vzkaz. Jejich platnost je vždy podle domluvy, nejčastěji 3 měsíce. Můžete si je u mne vyzvednout osobně, nebo vám je mohu zaslat poštou. Pokud spěcháte, dejte vědět, pošlu vám poukaz k vytištění.

Jakým způsobem zaplatíte?

Za terapii můžete zaplatit buď bankovním převodem na základě individuální domluvy. Můžete též zaplatit v hotovosti po terapii.

Nemůžete na domluvený termín dorazit? 

Čím dříve mi sdělíte, že na domluvený termín nezvládnete dorazit, tím dříve si můžeme domluvit termín jiný, a já mohu nabídnout vzniklý prostor někomu dalšímu. Do 24h před sjednaným ošetřením je změna termínu zadarmo. Pokud termín změníte v čase kratším, pak účtuji 50% částky. Pokud svou neúčast neomluvíte vůbec, účtuji celou částku za sjednanou službu. 

ŽENY, TĚHOTENSTVÍ, MAMINKY I MIMINKA PO PORODU

potíže s otěhotněním, bolestivá menstruace, poruchy cyklu

jako podpora a příprava na porod

úleva od bolestí v těhotenství

pro poporodní integraci matky a dítěte

rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu

podpora kojení, při bolestech bříška a kolikách

pomoc při plačtivost i nespavosti miminka, zklidnění při prořezávání zoubků

podpora při opakujících se infekcích, alergiích, ekzémech

potíže při hormonální nerovnováze

perimenopauza a menopauza

 

 

 

KONTRAINDIKACE

akutní zlomeniny lebky

nitrolebeční krvácení

aneurysma

hydrocephalus

DĚTI A DOSPĚLÍ

vhodné při hyperaktivitě, poruchách učení a soustředění, ADHD, ADD

podpora při růstových problémech u dětí, při nošení rovnátek,

zklidnění nervozity a napětí, pomoc při zvládání stresových situací, při trémě, šikaně

pomoc při zvládání těžkých životních situací, stresu a napětí

rozpuštění emocionálních a fyzických šoků

zpracování traumat a postraumatických symptomů

při nespavosti, pocitu přetížení a vyčerpání, depresích

při chronickém únavovém syndromu, postcovidový syndrom

při psychosomatických zdravotních potížích

astma, chřipka, motání hlavy

pro zlepšení imunitního systému

při bolestech hlavy a migrénách, potíže se zrakem, tinitus

syndromy chronické bolesti zad, kloubů, při skolióze

degenerativní a zánětlivá onemocnění kloubů, páteře a nervového systému

hormonální systém: poruchy cyklu u žen, nesnadné otěhotnění, endometrióza, potíže při menopauze, štítná žláza

pro rychlejší hojení po úrazech, operacích a dlouhodobých onemocněních

při rekonvalescenci a po velké zátěži

podpora pro umírající

Jak to u mě vypadá

logo KK4

Mgr. et Mgr. Kateřina Kaspříková

sídlo: Josefa Spitze 295, 278 01 Kralupy nad Vltavou,                     

IČ: 75315866, nejsem plátce DPH

provozovna: Nerudova 1094, 278 01 Kralupy nad Vltavou

+420 774 719 844

katerina@kasprikova.cz